Petr Alan Evans 5. Kapitola Léto kdysi dávno

13. ledna 2018 v 15:10 | Zdíša |  Fanfiction

Tak jsem napsal další kapitolu. O téměř týden později, než měla vyjít.. :D Taky nám tím pádem docela klesla sledovanost, ale pololetí, či zkouškové období znají snad všichni a i já jsem jen člověk :D. Je zase z minulosti, takže, kdo potřebuje připomenout kontext, může se vrátit k první kapitole :) Mohlo by vám to pomoct. Jinak je tu zase odhaleno pár věcí, které to všechno spojují se zbytkem. Třeba, jak Alan zná Johnatana Fuchse. :) A také je tu odhaleno pár nových jmen, která určitě ještě potkáte :)

Váš Zdíša

Btw: Nezapomeňte prosím na existenci komentářů a ankety :) Skutečně existují, není to jen mýtus! :D

-
Popis:

Lily Evansová nemá jen starší sestru Petúni, ale i bratra, dvojče. Jeho jméno je Petr a podle mnoha zemřel v první válce. Ale protože ve skutečnosti nezemřel, vrátí se po mnoha letech zpět. Petunie nemá Harryho ráda, ne proto, že je čaroděj, ale protože ho viní ze smrti své rodiny. (Rodičů i mladších sourozenců) Petunie není mudla, ale moták, protože její matka Rose byla také moták. Ale její rodina zemřela ve válce proti Grindewaldovi. Proto se u nich doma nepraktikovala kouzla. A co bude potom? Co na to Petrův dávný přítel, který byl kdysi zamilovný, ne do Lily, ale do jejího manžela? Bude je taky vinit ze ztráty? Jak se k tomu bude stavět ředitel školy, který přišel o syna? (Přístupnost si udejte sami, co, kdo uzná za vhodné)

Postavy:

Petr Alan Evans, Lilyan Evansová/Potterová, Petunie Evansová/Dursleyová, Harry Potter, Vernon Dursley, Rose Evansová, Alan Evans, Severus Snape, James Potter, Remus Lupin, Johnnatan Fuchs, Kate Philipsová, a další...

a Prohlášení:

Postavy a svět byly stvořeny Joanne Rowlingovou (a přeloženy pány Medky), mne tak k nim nepatří žádná práva. Nemám z tohoto ani žádný prospěch, či finanční prostředky. Některé postavy jsou jen z mé hlavy (či, týká se to asi dvou, vypůjčené od jiného fanouška a pisatele HP fanfikcí, s jeho souhlasem) a některé mají pozměněný, či upravený charakter. (Některé změny jsou výraznější než jiné) Postavy jsou pouze postavami fiktivního světa a možná podobnost s reálnými postavami je náhodná.
-

Červenec 1975 - Londýn

S knihami v rukou jsem se vydal směrem směrem k parčíku, o který tu moc ani nebyl zájem. Obyvatelům čtvrti zřejmě stačily jejich zahrady a domy. Možná proto na místě, kam jsem měl namířeno rostly vysoké, nekorigované stromy a celkově jste si připadali jako na venkově v lese.
Došel jsem k staré vrbě, která se stala jakýmsi středobodem všeho. Vlastně tady jsme se poznali. I když já jej poznal až po Lily, která se ho narozdíl od Peti nebála.
,,Vím, že tu jsi." Řekl jsem sebejistě a poodešel ještě o několik kroků ke stromu.
,,Jitě, že to víš." Ozval se sarkastický hlas hubeného mladíka s černými, mastnými vlasy.
,,Jdu ti vrátit ty knihy. Díky." Podal jsem mu tři celkem objemné svazky.
,,Tady máš ty lektvary." Ani se na mě nepodíval ale knihy si vzal a podal mi malou krabičku s několika lahvičkami. ,,I když, nevím k čemu ti ten fotografický lektvar bude. A co teprv lektvar spěchu." Konečně se na mne podíval.
,,Matka chtěla nějaké fotografie, filmy má, ale chce aby se hýbaly." Postupně jsem zvedal lahvičky a prohlížel si je proti slunci. ,,A ten druhý je pro zábavu."
Během mého monologu stál opřený o strom, ruce založené na hrudi a díval se přes jezírko do dálky.
,,Stejně nechápu, proč sis je nemohl uvařit sám."
,,Říkal jsem, že je to kvůli Peti. Matka nám zakázala vařit je doma, po tom, co jsme jako malí jeden nalili sestře do pití." Podíval jsem se jinam a Severus se uchechtl. ,,Měla potom takové blonďaté, a docela kudrnaté vlasy. Neměla si stěžovat, že to chce změnu." Usmál jsem se nad vzpomínkou na dětství.
,,Kolik ti bylo?"
,,Třináct. Od té doby nesmíme zkoušet lektvary doma. Museli jsme jí vzít na Příčnou, protože se jí nechtěly ty vlasy vrátit do původního stavu."
Severus se teď už docela otevřeně smál.
,,Naštvaná blonďatá mudla v lékárně na Příčné." Smál se dál.
,,Není mudla." Odsekl jsem. ,,Jen neumí kouzlit." Zamračil jsem se na něj.
,,Vždyť ani vaši rodiče nekouzlí." Namítl.
,,To ale neznamená, že jsou mudlové, Severusi. Naše máma je moták."
Na to už nic neřekl, tak jsem změnil téma.
,,Co je u vás nového?"
,,Ani nic." Podíval se stranou.
,,Ani u tebe? Ze vzkazu to vypadalo, že máš nějaký nový objev."
,,Není nový, jen…" Prohrábl si vlasy.
,,Jen?" Zvedl jsem obočí.
,,Prostě se chová. A není takový debil."
,,Potter?" Užasl jsem. ,,Stále zve moji sestru na rande."
,,Báječně, Havraspáre." Uchechtl se. ,,To vím taky, ale ke mně se nechová už tak mizerně."
Pokýval jsem hlavou. James Potter se skutečně začal chovat normálněji, tady na něj. Bylo to kvůli tomu, že Siri Severuse málem zabil. A Pottera to tak naštvalo, že prohlásil, že všechny vtípky na Snapea jsou u konce, protože tohle bylo moc a navíc by za to zavřeli Remuse.
,,Takže někdo, koho od prváku nesnášíš ti padl do oka?" Pozoroval jsem ho. Už před nějakou dobou se zmínil, že ho dívky nezajímají.
,,Nakonec není tak špatný." Posadil se na zem před strom."
,,Tak se modli, aby Lil nezměnila názor. Protože on je do ní zřejmě ještě pořád magor. Ale kdyby ji nechal on, potěšilo by to dost lidí, většinou holek, protože po něm jedou, ale taky nějaké ty zájemce o Lily. Eddie Wood se mi minulý rok svěřil, že by ji rád pozval ven, ale Potter všechny odhání a nechce vědět, co by se mu stalo, kdyby se to dozvěděl."
,,Eliasovi Parkinsonovi se taky líbí." Dodal Sev.
,,Není náhodou ve Zmijozelu?" Taky jsem se posadil.
,,A Wood v Havraspáru?" Oplatil mi otázku.
,,Mezi Havraspárem a Nebelvírem není taková rivalita, jako mezi Nebelvírem a Zmijozelem." Zavrtěl jsem hlavou.
,,Já jsem taky Zmijozel." Protáhl se.
,,A Potter Nebelvír…" Zamumlal jsem. ,,Takže Havraspáři se mají dát dohromady s Mrzimory? Aby to vycházelo?" Stočil jsem k němu pohled.
,,To je na každém. Já tam snad ani nikoho zajímavého neznám."
,,A co Fuchs?" Navrhl jsem.
,,Ten se tam ani nehodí, nevím, proč neskončil v Havraspáru, jako jeho bratr." Zavrtěl hlavou a zvedl se. ,,Budu muset jít."
,,Dobře." Také jsem vstal. ,,Měj se." Mávnul jsem na něj. ,,A díky za ty lektvary."
,,I ty." Lektvary jen odmávl a sebral ze země knihy.
Oba jsme se vydali na opačné strany parku.

Btw: K odkazu na banner.. Kdo se vám zamlouvá více? :,D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stories-of-a-chaotic-mind stories-of-a-chaotic-mind | Web | 3. února 2018 v 16:20 | Reagovat

Krása

2 Zdíša Zdíša | E-mail | Web | 4. února 2018 v 10:09 | Reagovat

[1]: Děkuji

Zdíša

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama