Stíny minulosti 4. Kapitola - Profesoři a jejich strasti

29. prosince 2017 v 13:59 | Niela |  Fanfiction


Zdravím, dnes píšu ještě jednou, protože při procházení dokumentů se mi podařilo nalézt.. hájete co! :) Ztracenou kapitolu, je někdy ze začátku července, tedy v tu dobu byla zkontrolována betou (než mne opustila, bohužel :(..), ale důležité je, že kapitola byla nalezena, přece jen bylo mi divné, kde vězí, mám jich přece více :)
Užijte si kapitolu, tuto mám obvzlášť v oblibě a nezapomeňte o sobě dát vědět, my o vás víme! ;)

Niela

Remus Lupin spokojeně odpočíval v křesle svého kabinetu, právě se vrátil z lovu, povedlo se mu chytit prvotřídní úlovek ďasovce. Kterého bude moci využít ve školním roce, minimálně ty dva měsíce by mu mohl vydržet. Lehce se usmál nad hrnkem své horké čokolády. Beztak toho bude mít ještě dost na práci. Práce na tomto hradě mu prostě nedá spát.

-(Jiný pohled)-

Severus stále setrvával ve své pozdemní laboratoři, chtěl uvařit co nejvíce lektvarů, byl přece mistr lektvarů, ne? A jeho profesorský post se mu rozhodně nechtělo opouštět. Teď ne. Bradavice byly jeho domov, ačkoli bydlel v Tkalcovské. Bradavice byly jeho prvním skutečným domovem, když sem jako jedenáctiletý nastoupil do školy. A znovu se jím stal, když jej opustila jeho životní láska, tato vzpomínka byla stále čerstvá, ale nevytahoval ji, respektoval to jakési tabu, přece jen bolest byla příliš velká. Brumbál ho sice většinou nechával být, ale již se ho pokusil seznámit s někým, koho by mu zřejmě velmi přál. Ale Severus nechtěl, neměl zájem. A zřejmě už asi ani nikdy mít nebude.
Na vteřinu se zarazil. ,,Není snad ta záhadná osoba dalším Albusovým pokusem?" Přišlo mu to nesmyslné, ale zároveň měl podezdření, i když ředitel vypadal, že skutečně neví, je velmi dobrý herec.
Řekl si, že se tím teď nebude trápit, má přece jiné věci na práci. A to o dost důležitější než jsou úvahy nad možnými ředitelovými intrikami.

-(Jiný pohled)-

Budoucí Bradavická profesorka se nervózně procházela po svém kabinetu. Neměla co na práci, samozdřejmě, mohla by si vyřídit poštu, ale to jí zrovna moc nelákalo, koho taky ano, když v ní byl příšerný dotazník, lékařský výpis, dopis pro mrtvolu, podezdřelá úřední pošta z Ameriky a dopis od jejího vlastního vraha.
Nakonec se rozhodla pro ten poslední, přece jen očividně se dozví spoustu nových informací jak o sobě, tak o světě. takže si s pergamenovým listem v rukou zabrala místo na pohovce.
Dopis vlastně nebyl nijak zajímavý, takže u něj nakonec usnula. Probudila se až o několik hodin později, když se ji snažila vzbudit její skřítka a také díky tomu zjistila, že prošvihla večeři.
,,Stejně by jste se měla najíst, má paní." Řekla skřítka, zatímco uklízela pokoj.
,,Nemám hlad, Winky. A víš, co jsem ti o tom říkala." Zdůraznila druhou větu a skřítka jen přikývla a už na to nic neříkala.

ooOoo

,,Dobré ráno Londýne! Nechte konvice uvařit kávu, dnes bude naprosto magicky skvělé počasí. Teploty..." Ozvalo se najednou kousek odemě. Prvotní šok bylo už jen to rádio, protože, co si pamatuji naposledy jsem byla v Bradavicích a rádio mám jen ve Státech.
,,Dobré ráno, nechtěla jsem tě vzbudit. Ale tak nic no." Když jsem se posadila promluvila na mě Kate, která seděla za stolem.
,,Co tu dělám?" Rozhlédla jsem se po místnosti.
,,Zkolabovala jsi." Odpověděla jednoduše.
,,Co vím, naposledy jsem byla v Bradavicích. Takže toto opravdu nechápu." Prohrábla jsem si vlasy rukou.
,,Ne, byla jsi ve svém domě. No to je jedno.. ty jsi něco pila?!" Zadívala se na mě.
,,Jo, víno. proč?"
,,Kolik?"
,,Celou lahev. Proč?"
,,To je.. kolik? Litr?" Zamračila se.
,,Litr a půl.. Ale ne včera. Je to problém?"
,,Ehm.. ano to je." Přišla blíž. ,,Neměla by jsi tolik pít."
,,Hmm."
,,Myslím to vážně." Natáhla ke mě ruku s kusem pergamenu. ,,Tady máš seznam dalších věcí, kterým by ses měla vyhnout."
,,Dobře, dobře. podívám se na to." Vzala jsem si od ní seznam. ,,Už můžu jít? Mám ještě nějakou práci."
,,Jo, jasně. A chovej se prosím podle toho."
,,Hm, měj se." To mi vážně ta mladší osoba bude diktovat život? To se ještě uvidí. Prolétlo mi hlavou. A už po druhé za těch pár dní jsem opustila nemocnici sv. Munga.

-(Jiný pohled)-

Phineas Nigelus Black se procházel skrz portréty po Bradavickém hradě a byl celkem ztracen v myšlenkách. Jistěže se nechtěl bavit s tím starým mudlomilným bláznem, ale nějak se nechtěl bavit skoro s nikým, však portréty ostatních bývalých hlavních představitelů této školy viděl každý den i noc po už opravdu dlouhou dobu.
Jak se tak procházel dostal se až do nějakého kabinetu, kde v křesle uviděl sedět poměrně mladého muže, který i přes to, jak mladý byl měl z části šedivé vlasy. Ale to ho ani tak nezaujalo, jako kniha, kterou ten předčaně zestárlý muž četl.
,,Was denke ich, wenn ich die Latwergen mischen, to opravdu čtete?" Mladý profesor vzhlédl zrak a kupodivu se podíval přímo na plátno. Na tom muži něco je, něco zvláštního.
,,Ano, pan C. H. Agrippa von Nettesheim byl velmi zajímavý člověk a hlavně alchymista." Jeho oči mne zaujatě pozorovaly.
,,Když vás takto zajímá alchymie, proč jste se neucházel o lektvary?" Zvedl jsem obočí. Mne jen tak někdo či něco nezaujme.
,,Dostal jsem nabídku na tento post, což bylo i tak štěstí, takže jsem ho přijal. Mám k obraně proti černé magii dost blízko." Zalitoval jsem, že jsem už jen portrét a tak mám velmi omezené schopnosti, proč jen nemůžu být stále živý?
,,Zajímavé, vy jste Remus John Lupin, že?"
,,Ano, a vy Phineas Nigelus Black. Proč se ptáte?" Lehce jsem pokýval hlavou, aspoň někdo neztrácí úctu.
,,Máte velmi zajímavý zájem, mnoho čarodějů se nezajímá o alchymii."
,,To jistě. Je to vcelku tajuplná věda. Jen zda li se mohu zeptat.."
,,Jistě. Ptejte se." Lidé říkají, že milý nejsem, ale když na ně nejsem, vždy to má své důvody.
,,Jste z rodu Blacků, vy víte něco o té madam Blackové? Tedy, jestli ji náhodou neznáte, či tak něco." Vypadal opravdu zvědavě, ale já věděl, že mu toho moc říct nesmím.
,,Ano, vím, kdo to je. Znám ji. Bohužel vám o ní nemohu nic povědět. Lituji." Byl zřejmě trochu zklamaný, ale nabyl jsem dojmu, že stejně nepřestane pátrat. To bylo dobře i pro ni, potřebuje někoho.

-(jiný pohled)-

Severus Snape už vařil.. dvanáctý lektvar a nějak moc si nebyl vědom času. Proto byl vcelku dost překvapen, když se před ním objevila malá, ale poměrně rozčilená skřítka.
,,Pan Severus už zase vynechal jídlo." Prohlásila rozčileně. ,,A dokonce ne jen jedno."
,,Mini?" Profesor Lektvarů byl překvapen už jen tou skřítkou. ,,Jistě, kolik je hodin?"
,,Za dvanáct minut půl desáté večer." Oznámila mu vpodstatě stále stejným tónem skřítka.
Severus si to v hlavě musel přerovnat na něco smyslupnějšího, takže je.. devět hodin a osmnáct minut. To už rozhodně bylo po večeři. A po obědě už dávno.
,,Dobře, dám si něco k jídlu, ale nejdřív dodělám tento lektvar." Skřítka se netvářila moc potěšeně. ,,Tak ho dodělám potom, ale už je to opravdu poslední lektvar. Co tu vlastně děláš? Máš se starat o hrad mé matky." Zadíval se na ni.
,,Mini jen chtěla zkontrolovat pána. Minule byl strašně smutný." Malá skřítka smutně sklopila uši.
,,Jsem v pořádku Mini." Odpověděl Severus klidně.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monster IsLand Monster IsLand | Web | 29. prosince 2017 v 14:12 | Reagovat

Phineas je sypatický.

2 Niela Niela | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 14:22 | Reagovat

[1]: Phineas není špatný člověk, rozhodla jsem se ho proto takto vytáhnout. Akorát v knihách a filmech tak působí, je to ale jen díky tomu, jak se k němu chovají ostatní - s předsudky a záští, proto ani on není nijak příjemný. Jestli se nemýlím existuje jeden jedinný rozhovor, při kterém se chová vážně docela sympaticky, bohužel nevím kde, asi někde v pátém díle :) a tuším, že tam zrovna mluví s Harrym.

Niela

Niela-s-blog.blog.cz

PS: Díky za návštěvu a názor :)

3 Anoimipums Anoimipums | E-mail | Web | 24. září 2018 v 5:20 | Reagovat

Pression arterielle  est comment  robuste  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre  manque de sensibilite bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-inde-comparateur/

4 Anoimipums Anoimipums | E-mail | Web | 8. října 2018 v 21:41 | Reagovat

Compression  est comment  robuste  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre coeur  bat, il pompe le sang par  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commande-cialis-en-france/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama