Chlapec 1. Kapitola

20. března 2017 v 19:16 | Niela |  Překlady

Ahoj, takže mám přeloženou a zkontrolovanou první kapitolu příběhu The Boy - Chlapec. Už jsem tu psala, že je prakticky podobného žánru jako Rodinné vazby a ten druhý příběh, který též přidám. Kapitola je zatím jen jedna, ale věřím, že se dočkáme pokračování. Moje koláž bude možná provázet příběh i nadále.

Užijte si čtení, nezpoměňte na anketu a komenty. :)

Niela


"Chlapec"

Obsah: Severus narazí do malého chlapce s povědomýma zelenýma očima, který v Příčné ulici hledal ztraceně svoji matku. Chlapec vypadá, že ví nebo ho alespoň poznává z nějaké fotky, kterou měla jeho matka. Ke svému překvapení najde Severus Lily, očividně hledající svého syna.

Upozornění: Majitel lékárny Severus, předpokládaný slash James/Sirius, v budoucnosti Severus/Lily


Známě živá a spěchající Příčná byla naprosto normální pro Severuse Snapea, který současně vlastnil malou lékárnu a obchod nazvaný 'Princovy Lektvary & Přísady.' Bylo to něco, na co byl hrdý a vděčil za to Brumbálovi po tom, co se stalo v poslední válce proti Temnému Pánovi.

Ano, mohl se stát profesorem lektvarů v Bradavicích, ale věděl, kde jsou jeho limity, co se týká dětí. Byl celkem trpělivý, když už se s nimi setkal. Lektvary jsou dovedností, ale pro něho mnohem víc uměním, které potřebuje pevnou ruku při ovládání. Ani nemohl říct kolikrát mu Brumbál nabídl tuto pozici. Odmítal s tím, že je tu jiná sova, jež čeká, až se vrátí do obchodu. Potřásl vlasy a pokračoval ve své vlastní cestě.

Ztracen ve svém dumání přehlédl asi osmiletého chlapce se známýma zelenýma očima a srazil se s ním. Zastavil se, aby se podíval na chlapce, který se rozhlížel kolem a kousal si rty. Dítě zaměřilo svou pozornost na Severuse. Jeho srdce se zastavilo, když se mu podíval do očí. Do Lilyiných očí. Nevěděl, co dělala dosud, poslední, co o ní slyšel, bylo, že si vzala Pottera, ale nic dalšího, to ho přimělo zajímat se a dozvědět se víc.

,,Um… já... já potřebuju pomoc," řekl chlapec, který vypadal malý a plachý.

,,Víš, že není bezpečné hovořit s cizími lidmi," odpověděl Severus ostře. To přinutilo chlapce o kousek ustoupit, povzdechnul si a zkřivil kořen nosu.

,,Promiňte Pane," havraní dítě odpovědělo a skrčilo hlavu. ,,Ztratil jsem se a nemůžu najít moji maminku."

,,Hm. Jaké je tvé jméno?"

,,Harry, pane, Harry Potter-B...," řekl Harry mírně, dívajíc se skrz černou ofinu se sklopenou hlavou na muže. ,,Vypadáte jako někdo na máminý fotce."

S pozvednutým obočím se Severus rozešel směrem ke svému obchodu s chlapcem, který ho následoval. Takže tohle je Potterův syn. Ale to nevysvětluje, proč zaváhal na 'B.'

,,Ztratil jsem se a nemůžu najít cestu zpátky k mamce," vysvětlil Harry nervózně. ,,Byla tady velká skupina lidí s foťáky a nějaký divný muž s dlouhým bílým plnovousem..."

,,Brumbál," Severus chápavě přikývl.

,,Jo, on. Mamka a já jsme dnes měli jít navštívit Tátu a taťku," pokračoval Harry a způsobil, že muž začal uvažovat nad tím, kdo jsou 'táta a taťka' pro to dítě.

,,Jak se jmenuje tvoje maminka, chlapče?"

,,Harry, pane," řekl Harry a trochu se ušklíbl. ,,Moje maminka se jmenuje Lily Evansová!"

,,Evansová? Myslel jsem, že Potterová," přemítal Severus zmateně.

,,Vidím."

,,Jo můj táta a taťka jsou James a Sirius Potter-Black!"

,,Harry!" zavolal pro Severuse známý hlas a malý chlapec se otočil, když jej slyšel. ,,Kde jsi?"

,,Mami!" vykřikl Harry a běžel k zrzavé ženě. Severus šel pomalu za ním a sledoval klečící ženu, která šťastně objímala svého syna."

,,O zlato, vyděsil jsi mě."

,,Promiň mami."

,,Lily," vydechl Severus. Jeho černé oči se střetly s těmi zelenými, které se na něj otočily.

,,Děkuji ti za nalezení mého syna, Severusi."

Severus přikývl a cítil, že jeho dech utekl. Měl na ni tolik otázek. Jak je jí? Co myslel její syn tím, když řekl táta a taťka? A co její svatba s Potterem?

,,Jakto, že Potter není s vámi?" Severus se nemohl zastavit v ptaní se na to všechno a uvnitř se lehce zasmál.

,,Severusi, James a já jsme se nikdy nevzali. To bylo jen proto, aby se on a Sirius mohli vzít. Harry je můj syn stejně jako jejich. Můžeš říct, že jsem byla jejich volba jako náhradní matka, abych se postarala o jejich dítě. Potřebovali dědice, takže jmenovali Harryho dědicem jejich rodiny," vysvětlila Lily vřele.

,,Oh," zamručel Severus a hledal v tom nějaký smysl.

,,Mami, může pan Severus jít s námi na večeři s tátou a taťkou?" zeptal se Harry s očima upřenýma na svoji matku prosebně.

,,Pokud není zaneprázdněný zlato," odpověděla Lily.

,,Nejsem," reagoval Severus rychle, až tím sám sebe překvapil. ,,Rád přijmu vaše pozvání na večeři. V kolik hodin?"

,,Kolem páté v Godrikově chatě," odpověděla Lily s úsměvem. ,,Uvidíme se tam, Severusi."

,,Hm," zahučel Severus a pozoroval matku a syna jak jdou pryč od něj. O kousek dál se setkali s dvěma muži s havraními vlasy, kteří rozcuchali Harryho vlasy a byli překvapeni novinkou o neočekávaném hostu na večeři, již pořádali.

,,Večeře s Lily," zašeptal Severus a cítil, jak se jeho srdce rozehřálo.


Severus se přistihnul, že stále kontroluje čas a netrpělivě čeká, až bude moci zavřít na noc. Cítil se trochu nervózně a předvídal, jak se asi večeře bude vyvíjet. Snažil se přesvědčit sám sebe, že nejde o rande, ale o večeři se starými spolužáky.

Budou mít Potter a Black problém s jeho přítomností? Usoudil, že nezůstane dlouho. Jen jeho srdce vypadalo, že tluče čím dál víc. Jeho staré city, které si myslel, že zničil, se vracely zpět na povrch.

Jeho tváře zčervenaly bez dovolení. Mno, už není školák, už ne. Usoudil, že je to nepohodlné a že by už měl zavřít, i když byly teprve dvě odpoledne, a měl by si dát sprchu. Dost studenou. Severus se ušklíbl a očima vyhledal hodiny.

,,Sakra," zavrčel a kouzlem změnil nápis na dveřích z otevřeno na zavřeno předtím, než odešel po schodech nahoru do svého bytu, který měl nad obchodem, aby si dal ledovou sprchu.

Odstranil své oblečení a kousnoul se do rtu, aby zabránil krátkému stenu z únavy. Opřel se rukama o stěnu sprchy a nechal na sebe padat kapky vody. I po tak dlouhé době na něj stále ještě měla efekt.

,,Lily," zašeptal její jméno jako obraz zelených hravých očí orámovaných zrzavými vlasy, kterými chtěl proplétat své prsty.

Ona také byla ta, kterou poprvé políbil. Napůl se usmál. Už jako malé dítě byla krásná, i když její sestra se byla trochu chladnější. Pak přišli do Bradavic, kde bylo jejich přátelství testováno jeich kolejemi, Zmijozelem a Nebelvírem. Kolikrát to vypadalo, že jejich koleje zničí jejich vztah? Ostatně oproti Brumbálovi a jeho názoru, že morálka mezi kolejemi je dobrá. I dosud tu byla válka mezi Nebelvírem a Zmijozelem.

Situace se zhoršila, když ji nazval mudlovskou šmejdkou. Do dnes si to vyčítal. Stalo se to tehdy, když si Potter se svým gangem rozhodl udělat si z něj legraci. Slyšel Luciuse Malfoye a několik dalších, jak mluví o Lily s ponižováním a zlobou k němu. Byla milá a krásná. Část z jeho strachů byla z toho, jak dva z Pobertů udělali z jeho života peklo. Museli přinést bolest a vztek do jeho srdce, které hodlal odtajnit?

Potřásl hlavou, aby si vyčistil mysl od zbytečných myšlenek. Vzal mýdlo a dokončil sprchu. Vypořádá se s těmito myšlenkami později. Teď musí mít čistou mysl, protože se bude zabývat city k Lily Evansové. Po sprše zastavil mluvící ručník a obmotal si ho kolem pasu, podíval se do zrcadla, ze kterého na něj shlížel bledý muž s inkoustově černými vlasy a tmavýma očima. Odebral se do své ložnice, aby si vzal černé kalhoty a košili. Když je našel, zjistil, že čas se zatím posunul na čtvrtou hodinu. Zhluboka se nadechl, než odešel z domu, aby zamířil do Godrikova dolu.

Po přemístění se do Godrikova dolu zjistil, že je to malá vesnička, vhodné místo k vychovávání dětí, které běhaly kolem. Cítil se více a více nervózní, jak se přibližoval k decentní dvoupatrové chatě, kde si Sirius Black hrál s malým chlapcem.

,,Pan Severus!" zvolal Harry, po té, co ho zaregistroval.

Severus cítil, že se trochu usmál na chlapce. Nevěděl proč, ale byl si jistý, že tento chlapec nad ním vyhrál. Pohlédl do bouřkově šedých očí, které patřily muži, který ho znervózňoval.

,,Blacku."

,,Snape."

,,Tati, tenhle milý pán mě našel," blábolil Harry a Sirius se na něj usmál.

,,Běž a pověz svému taťkovi a mamce, že náš host právě dorazil," odpověděl Sirius na Harryho blábolení. Chtěl si s příchozím promluvit pár minut o samotě.

Počkal, dokud nebyl Harry z doslechu a pak se otočil na Severuse.

,,Děkuji ti, že jsi ho našel. Když mně a Jamesovi Lily řekla, že se Harry ztratil, skoro jsme začali panikařit. Jinak... Omlouvám se za náš pátý ročník. Já a Jamie jsme se měli omluvit už dříve ale věci a čas nikdy nebyly nakloněny na naši stranu."

,,Souhlasím se Siriusem," odpověděl James a přinutil tím ty dva, aby ho našli jak se opírá o rám dveří s vlažným úsměvem. ,,Omluvám se, že jsem byl takový osel. Věřím, že nám odpustíš. Věřím, že můžeme být v pohodě Se.. err.."

,,Severus je v pohodě, Potere... Blacku."

,,James." ,,Sirius" James a Sirius zareagovali ve stejnou chvíli.

,,Večeře," zavolala Lily zevnitř, zatímco ti dva vedli Severuse tam, kde našel útulný domov s hromadou obrázků zachycujících ty čtyři, někde byli i s Remusem Lupinem.

To způsobilo, že Severus chtěl být součástí této odcizené malé rodiny. Očividná Láska Siriuse a Jamese byla pro ostatní něco jiného než jen platonický vztah s Lily, když malý Harry mluvil o svých přátelích celý den. Bylo to jako by byl součástí něčeho víc, co chybělo v jeho dřívějším životě. Rodina. Jistě, jeho matka se snažila, ale jeho otec ne.

Přistihnul se, že se ptá Lily, jestli jí po večeři může pomoci s nádobím, když James a Sirius budou koupat Harryho.


,,Nechtěla bys jít někdy na večeři?"

,,Moc ráda," odpověděla Lily a trochu zčervenala.

-
Další pokus s Severus/Lily jako zajímavým pairingem a s naznačením James/Sirius pairingem. Ostatně to dává Harrymu tři rodiče a šanci na štěstí Severusovi.

Btw: Poznámky a úvod kurzívou jsou též od autorky.
Nezapomeňte na komentáře a anketu :) (y)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama